• info@bornawoodplast.ir
  • شنبه تا چهارشنبه ساعت 9-17

مزایای استفاده از آلاچیق چوب پلاست

مزایای استفاده از آلاچیق چوب پلاست،  یکی از مهم ترین و کاربردی ترین محصولات آلاچیق ها هستند

در حالت کلی باید گفت که آلاچیق ها یکی از بهترین ، محبوب ترین و کاربردی ترین وسیله ها در فضای سبز می باشند که از آن ها به عنوان سرپناه استفاده می شود

امروزه از آلاچیق در بام های خانه نیز استفاده می شود در حقیقت آلاچیق ها یک نوع استراحتگاه محسوب می شوند

آلاچیق ها می توانند از جنس های مختلفی ساخته شوند

ولی با توجه به اینکه آلاچیق ها هم در محیط های داخلی و هم در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند

بنابراین متریالی که برای ساخت آن ها استفاده می شود

باید به گونه ای باشد که هم در محیط های داخلی و هم در محیط های خارجی دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد

استفاده از چوب برای ساخت آلاچیق ها می تواند گزینه مناسبی باشد ولی با توجه به اینکه امروزه چوب پلاست ها جایگزین چوب ها شده اند

در ساخت آلاچیق ها نیز انتخاب چوب پلاست می تواند تصمیم درستی باشد

زیرا متریال استفاده شده در چوب پلاست ها به گونه ای می باشد که در مقابل رطوبت، باد و باران، حشرات و … دارای مقاومت بالایی می باشد

انواع آلاچیق چوب پلاست

انواع آلاچیق چوب پلاست را براساس چگونگی نصب آن ها، متریال به کار رفته در ساخت آن، اندازه و نوع گیاهی که برای تزیین آن به کار می برند، می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 

انواع آلاچیق چوب پلاست از لحاظ نصب

این نوع آلاچیق ها به دو دسته ی ساده و پیچیده تقسیم می شوند. نوع ساده از پیش ساخته شده اند و به راحتی نصب می شوند. اما نوع پیچیده بایستی توسط تیم های متخصص در محل نصب و راه اندازی شوند.

شاید برایتان جالب باشد:

چوب پلاست در کرج

معرفی آلاچیق چوب پلاست

خوب است بدانید که از چوب پلاست، علاوه بر ساخت آلاچیق، به منظور دیوارپوش نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، هتل ها و رستوران ها نیز بهره می برند. البته این تنها گوشه ای از کاربردهای چوب پلاست است.

از میان انواع آلاچیق هایی که ذکرکردیم، آلاچیق چوب پلاست یکی از بهترین آن هاست. چرا که چوب پلاست در برابر سرما و گرما استحکام بالایی داشته و عایق خوبی برای صوت نیز هست.

آلاچیق چوب پلاست مقاومت بالایی در برابر نفوذ مایعات مختلف داشته و از نفوذ انواع اسیدها نیز جلوگیری می کند. همچنین این نوع آلاچیق آنتی باکتریال خوبی محسوب می شود. به عبارتی در برابر نفوذ انواع باکتری ها مقاوم است.

متریال آلاچیق چوب پلاست در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم بوده و به عبارتی با تغییر شرایط جوی، شکل و ظاهر آن تغییر نمی کند. موضوعی که برای ساخت آلاچیق بایستی به آن توجه کنید، مسئله ی آتش گرفتن و حریق آن است.

چنان چه شما برای ساخت آلاچیق از چوب پلاست استفاده کنید، از این نظر باید خیالتان راحت باشد. چرا که آلاچیق چوب پلاست ضد حریق بوده و آتش نمی گیرد.

اگر به هر دلیلی آلاچیق چوب پلاستی که ساخته اید، آلوده و کثیف شد، می توانید با استفاده از هر نوع ماده شوینده ای که می خواهید آن را شستشو دهید.

ارسال یک دیدگاه

Phone icon
09126617577
WhatsApp icon
09126617577